Martinskí cyklisti opäť na Slovakia Ringu

Zhruba 100 pretekárov sa postavilo na štart druhého kola série SLOVAKIA RING BIKE ATTACK. Verejného preteku na automotodrómovom okruhu, v motoristickom areáli Slovakia Ring v Orechovej Potôni.

Rovnako ako v prvom kole sa na štart postavili aj martinskí cyklisti, Viktor Feťko a Vladimír Valach, s motiváciou opäť bojovať o najvyššie pozície.

Hneď od štartu preteku sa začali rôzne pokusy o únik, ktoré však nepredstavovali nebezpečenstvo pre favoritov preteku a pelotón tieto úniky pokryl. Neskôr sa však vytvoril únik s favoritom preteku Petrom Maurskym z tímu Farlesk, ktorý mal tímovu podporu aj v pelotóne. Tento únik po čase vytvoril reálnu hrozbu, že pokiaľ pelotón aj s našimi chlapcami nezačne spolupracovať na sťahovaní, môže pretek dopadnúť úspechom úniku. Sily v pelotóne sa dali dokopy, a po spoločnej práci pár kôl pred cieľom bol únik dostihnutý. Naďalej však pokračovali pokusy o prekvapenie pred cieľom. Toto sa však už nepáčilo nášmu Vladkovi Valachovi, ktorý začal pokusy o úniky pokrývať hneď pri ich zárodkoch.

Do cieľa sa blížila teda spoločná skupina, ktorá mala už dostatočne nakúpené z únikov a dobiehaní. Na neštastie našich chalanov, v poslednej zákrute museli ísť na brzdy, z dôvodu technických problémov pretekárov v skupine pred nimi, čo skupinu pred finálnym šprintom poriadne roztiahlo po trati. Do šprintu sa aj tak bojovne opreli, a na páske obsadil Viktor Feťko 5. miesto, a Vladimír Valach 9. miesto. Víťazom druhej série preteku sa stal Peter Maursky z tímu Farlesk. Dámy a páni, čo je doma to sa počíta, a v televíznych prenosoch na Eurosporte vo výsledkoch vždy prezentujú TOP 10 najlepších pretekárov. Za tento ďalší pekný výsledok chalanom úprimne gratulujeme.

Čo však začína byť zaujmavé, je celkové poradie série BIKE ATTACK, ktoré je zostavené súčtom najlepších umiestnení v preteku. V celkovom poradí to zatiaľ vyzerá následovne:
1. MAURSKY Peter 6b
2.-3. FEŤKO Viktor, OBERMEIER Mario 7b
4. VALACH Vladimír 14b
5. KIRÁLY Lászlo 17b

Chalanom aj naďalej budeme držať palce v ďalších kolách, ktoré sa uskutočnia v termínoch 12. jún, 20. júl a 24. august.