Na Slovakia Ringu pokračovala BIKE ATTACK séria

V pondelok, 12. júna, sa cyklisti opäť stretli na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni, aby pokračovali v rozbehnutej sérii BIKE ATTACK.
Na trati sa opäť predstavili Martinčania, Vladimír Valach a Viktor Feťko. Chalani to mali rozbehnuté viac než dobre, a po dvoch kolách série, sa v celkovom poradí nachádzal Viktor na zdieľanom 2. až 3. mieste s rakúšanom Mariom Obermeierom, a Vladimír na 4. mieste. Lídrom série bol Peter Maursky z tímu Farlesk.

Na štart sa opäť postavili všetci favoriti, a spolu s ďalšími 62 cyklistami odštartovali tretiu sériu. Tomu, že už ide o veľa nasvedčovalo aj to, že sa favoriti celkového poradia začali strážiť, a prvý krát v sérii sa vytvorili väčšie úniky ostatných pretekárov, ktoré živili šancu na úspech. Naši chalani si celý pretek kontrolovali svoje umiestnenia v hlavnej skupine. Pretek nakoniec zvládol najlepšie únik troch cyklistov, ktorí cieľa dorazili s 3 a pol minútovým náskokom, kde si rozdelili prvé tri miesta nasledovne:
1. miesto, LASAK Matěj z tímu Max Cursor,
2. miesto, RESCH Alexander, Nora Racing Team,
3. miesto, KUBA Ronald, OKR Cycles.

V hlavnej skupine sa schyľovalo k dramatickému šprintu o dôležité umiestnenia do celkového poradia. Na páske sa ako prvý ukázal Mario Obermeier, spolu s Viktorom Feťkom, kde o pár centimetrov bodoval prvý menovaný. Mario týmto v preteku získal 8. miesto, a Viktor 9. miesto. Hneď za nimi na 11. mieste došprintoval Vladimír Valach. Škoda, že to Vladkovi tentoraz nevyšlo na TOP10 prvú stranu zoznamu výsledkov, v televíznom prenose na Eurošporte :D. Líder celkového poradia, Peter Maursky, nemal bohužial šťastie, a vo finálnom šprinte ostal zakliesnený v skupine pretekárov, a do cieľa dorazil na 20. mieste vo svojej kategórii.

Po tuhom boji je nakoniec celkové poradie v prospech našich chalanov, a obaja sú zatiaľ po troch kolách na pódiu.
1. miesto, OBERMEIER Mario, 16b
2. miesto, FEŤKO Viktor, 17b
3. miesto, VALACH Vladimír, 24b
4. miesto, MAURSKY Peter, 26b
pozn. pretekári sú zoradení podľa súčtu umiestnení, teda od najnižšieho čísla.

Do konca série ešte ostávajú dve kolá, ktoré sa uskutočnia 20. júla a 24. augusta. Chalanom držíme v ďalších súbojoch všetky prsty.

Predošlé články týkajúce sa série BIKE ATTACK nájdete na:
1. kolo, https://cyklistimt.sk/2017/04/15/slovakia-ring-bike-attack-1/
2. kolo, https://cyklistimt.sk/2017/05/18/martinski-cyklisti-opat-na-slovakia-ringu/

Už onedlho vám z rovnakého okruhu prinesieme jedinečný live report z 24 hodinového preteku, v ktorom martinskí cyklisti zložili spoločný tím, spolu s chalanmi z RCT.