Martinčania útočia na BIKE ATTACK Slovakia Ring

V predchádzajúcich článkoch sme vás informovali o dvojici martinských cyklistov, ktorí súťažia v 5 kolovej sérii na pretekoch BIKE ATTACK Slovakia Ring.

Viktor Feťko a Vladimír Valach sa zúčastnili aj na 4. kole prvého ročníka série, na rovinkárskom pretekárskom okruhu. A boj to nebol jednoduchý. Na trať sa postavili všetci ašpiranti na celkové poradie. Viktor Feťko, ktorý sa svojimi konzistentnými výkonmi stal favoritom na víťazstvo v bodovačke celkového poradia. Peter Maurský, kvalitný šprintér, ktorý mu to môže prekaziť. A do tretice náš Vladko Valach, súperiaci o pódium v celkovom poradí.

V predchádzajúcom 3. kole favoriti na celkové poradie nechali v preteku ujsť únik, jazdcov mimo celkového poradia, ktorí to aj úspešne dotiahli do cieľa. Tentoraz si cyklisti povedali, že by bolo pekné aj pre nich bojovať o čiastkový úspech, a preto sa celý pretek niesol v znamení likvidovaní pokusov o únik. Peter Maurský sa snažil počas preteku nič nenechať na náhodu, a našim chalanom újsť. Avšak pozorný Viktor a Vladko si svoje pozície strážili, a nedovolili ani raz Petrovi zo skupiny uniknúť.

Po 10-tich kolách sa skupina blížila spoločne do cieľa s jediným jazdcom v úniku, ktorý skúšal pozornosť skupiny v poslednom kole. Ten bol však na cieľovej páske neúspešný, a podobne ako Macieja Bodnara na Tour de France, ho predbehli šprintéri v 60 km/h rýchlosti. Z tohto šprintu bol najúspešnejší náš Viktor Feťko, ktorý vynikajúcim výkonom porazil druhého Petra Maurského, v súboji jeden proti jednému, a prvý krát na Slovakia Ringu zvíťazil. Opäť silný šprint predviedol aj Vladko Valach, ktorý síce bojoval so zavertím v skupine, ale nakoniec to vytiahol na ďalšie TOP 10 umiestnenie, a do cieľa dorazil na 6. mieste. Celkové výsledky 4. kola nájdete v nasledujúcom odkaze.

Chalani si svojimi výkonmi strážia pred záverečným kolom pódiové umiestnenia, a Viktor sa po 4. kole stal lídrom celkového poradia:
1. Viktor Feťko
2. Peter Maursky
3. Vladimír Valach

Za výborné výsledky chalanom gratulujeme, a držíme všetky prsty do boja v poslednom kole série, v ktorom sa bude súperiť o dres celkového víťaza série BIKE ATTACK. Posledné kolo seriálu BIKE ATTACK pretekárov čaká 24. augusta.

Bike Attack_1

 

Predošlé články týkajúce sa série BIKE ATTACK nájdete na:
1. kolo, https://cyklistimt.sk/2017/04/15/slovakia-ring-bike-attack-1/
2. kolo, https://cyklistimt.sk/2017/05/18/martinski-cyklisti-opat-na-slovakia-ringu/
3. kolo, https://cyklistimt.sk/2017/06/13/na-slovakia-ringu-pokracovala-bike-attack-seria/