CLMT 2017, 9. kolo, Výsledky

Minulú sobotu sa cyklisti spoločne zišli na 9. kole martinskej cyklistickej ligy. Nie náhodou sa pretekalo na trati Pyreneje po Diel, pretože už túto sobotu 19. augusta, sa na nej odohrajú najstaršie cyklistické preteky v Turci, v obci Kláštor pod Znievom, Slovenské Pyreneje.

Na štart sa postavilo 17 pretekárov (hriešník, ktorý nám pokazil štatistiku nech sa prizná dobrovoľne), aby si prišli zasúťažiť, a tak aj zatrénovať na blížiace sa preteky. Nič na náhodu nenechali ani chalani z Expendables Cycling Team, z ďalekých krajov hlavného mesta, ktorí nás prišli navštíviť, a rovnako nám vytvorili perfektné zábery priamo z preteku.

Pretek prebiehal v pohodovej atmosfére, čo určite nieje nič pre Michala Podhradského. Mišo to pred obcou Abramová vzal za svoje, hlavnej skupine ušiel, a nakoniec sólo jazdou vyťažil svoje druhé víťazstvo, v aktuálnom ročníku cyklitickej ligy. Útokom na 6. kilometri trate, si tak užil 33km sólo jazdy, s hlavnou skupinou za sebou, na ktorú postupne získal do cieľa náskok jeden a pól minúty. Za vynikajúci výkon Mišovi gratulujeme.

Výsledky všetkých pretekárov z 9. kola, môžete vidieť v nasledujúcej tabuľke.

Screen Shot 2017-08-15 at 16.56.52

Po deviatom kole celkové výsledky vyzerajú nasledovne. Mišo Podhradský sa svojím výkonom posunul na zdieľané prvé miesto, spoločne s Patrikom Kubalom, ktorý v tuhom boji o body v druhej skupine zvíťazil, a v záverečnom kopci prišiel do cieľa na druhom mieste.

Screen Shot 2017-08-15 at 16.58.44

Ostatní pretekári im bodovo šlapú na päty, preto očakávame ešte napínavé súboje do záveru cyklistickej ligy. Pretekárom sa budeme snažiť nájsť vhodný dátum aj na náhradný termín prvého kola, aby sme ligu odjazdili kompletne.

Všetkým ostatným vám ďakujeme za účasť, Mirovi Balkovi za perfektné video, držíme vám palce v sobotu, v Kláštore pod Znievom. Tešíme sa na vás aj na budúcich kolách.

Najbližšie ligové kolo sa uskutoční v sviatočný deň, utorok, 29. augusta, o 10:00. Tentoraz sa vrátime k individuálnej časovke, opäť v obci Belá-Dulice.