Martinčania úspešne na Znievských dňoch cyklistiky

Opravte ma ak sa mýlim, ale je to už nejaký ten piatok, čo verejný pretek v rámci Znievských dní cyklistiky v Kláštore pod Znievom, vyhral niektorý z domácich pretekárov. Viktor Feťko posledné ročníky útočil na najvyššie umiestnenia, ale to prvé sa mu zatiaľ vyhýbalo. Cez víkend však zabojoval, a prvé miesto v obľúbenom preteku si pripísal na svoj účet.

Prvá vážna selekcia prebehla vo vysokom tempe na stúpaní Diel, po ktorej do cieľa mierila okresaná skupina dvanástich pretekárov. Kilometer do cieľa predviedol odvážny nástup Miroslav Endresl, za ktorým hneď vyštartoval Viktor, a pred poslednou zákrutou do cieľa ho stihol predbehnúť. Viktor už nenechal nič na náhodu, a v posledných metroch si zašprintoval pre prvé miesto v preteku.

Pódium vyzeralo nasledovne:
1. miesto, Viktor FEŤKO
2. miesto, Michal PROCNER
3. miesto, Miroslav ENDRESL

Do TOP 10 sa zmestili hneď ďalší traja členovia našej cyklistickej skupiny. Patrik Kubala, ktorý udával tempo na stúpaní prišiel do cieľa na 5. mieste. Michal Chalupčík, ktorý vynikajúco sťahoval úniky v posledných kilometroch získal 7. miesto. Perfektne zajazdil aj Tomáš Dendis, ktorý získal pekné 8. miesto, na väčšom preteku.

Screen Shot 2017-08-20 at 23.03.07.png

Naša skupina sa hlavne zamierava na verejné preteky, ale nemôžme opomenúť ani ostatné kategórie, v ktorých sa darilo Martinčanom.

V kategórii Masters A, jedno z ďalších víťazstiev získal Ladislav Šidlo z klubu RCT Martin.

V hlavnej kategórii Elite, získal druhé miesto Jural Bellan, ktorý prišiel do cieľa spoločne so svojim tímom Dukla Banská Bystrica, na prvých siedmich priečkach.