Ukončenie série SLOVAKIA RING BIKE ATTACK

Tlačovú správu zo záveru pretekov SLOVAKIA RING BIKE ATTACK sme vám priniesli na našej facebook stránke. Radi by sme aj my zhodnotili túto skvelú akciu, na ktorej sa zúčastňovali martinskí cyklisti.

SLOVAKIA RING BIKE ATTACK je séria piatich cyklistických pretekov na autodrome v Orechovej Potôni. Jednotlivé kolá sa uskutočňovali jedenkrát v mesiaci, ako vynikajúca príležitosť cyklistov všetkých kategórii, si naplánovať účasť pretekať na uzavretom okruhu. Prvý ročník súťaže netápal, a prekvapil nabitou konkurenciou hneď od prvých kôl. Zaujímavosťou na domáce pomery je aj medzinárodná účasť, keď sa na pretekoch zúčastňovali aj cyklisti z Česka, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Anglicka a Austrálie. Organizátori pripravili prestížnu hlavnú cenu pretekov, a pre víťaza celkové poradia série, bol pripravený jedinečný dres víťaza pretekov.

Ako sme vás už informovali počas sezóny, pretekov sa zúčastňovali Martinčania Vladimír Valach a Viktor Feťko. V silnej konkurencii podávali v každom kole stabilné výsledky, čo im postupne začínalo prinášať úspech v celkovom poradí. Vladimír Valach nezaváhal ani v jednom z piatich kôl, a kvalitnými šprintami do cieľa pravidelne prichádzal v TOP 10. Napriek ostatným favoritom celkového poradia, ktorý síce podávali pekné výkony, ale mali aj kolá, v ktorých zaváhali, si Vladko stabilnými výkonmi vybojoval v celkovom poradí vynikajúce 3. miesto.

Viktor Feťko svojími výkonmi vždy bojoval o víťazstvo na páske v šprinte hlavnej skupiny. V celej sérii sa mu podarilo zvíťaziť v dvoch kolách, a vďaka ostatnými výsledkom v TOP 3 sa tak stal prvým víťazom série BIKE ATTACK. Za svoje výkony bol odmenený dresom šampióna pretekov, a stal sa jeho jediným vlastníkom.

Za perfektné výsledky chalanom gratulujeme.

Rovnako by sme chceli pozdvihnúť organizáciu pretekov na SLOVAKIA RINGU. Počas celej sezóny organizujú kvalitné preteky, ktorým sa len ťažko bude hľadať konkurencia v rámci pretekárskeho kalendára. Jednorázovky BIKE ATTACK 100, na ktorých máte dobrú príležitosť začať alebo ukončiť sezónu v pretekárskom duchu, pretože sa konajú na jar a na konci jesene. Séria BIKE ATTACK s piatimi pretekmi, kde počas celej sezóny môžete súťažiť v celkovom poradí o najlepšieho pretekára. A v neposlednom rade 24 hodinový pretek, ako jedinečná akcia, s celou cyklistickou smotánkou, ktorá vďaka SLOVAKIA RINGU môže byť aj v našich končinách.