Posledné kolo cyklistickej ligy rozhodne o víťazovi celkového poradia

Najbližšiu sobotu, 30. 9., nás čaká posledné kolo ročníka 2017 martinskej cyklistickej ligy. Ako posledná ostáva trať Okruhy Kalníky, kde sa na 6-tich okruhoch rozhodne o víťazovi tohto ročníka.

Je to prvý ročník, ktorý organizuje naša skupina, a sme radi, že po dlhej dobe liga mala stabilnú účasť, a každé kolo privítalo nové tváre, kedy si prišli cyklisti trénovať aj pretekárske tempo. V prvom rade je liga o priateľskej atmosfére, v ktorej spoločne venujeme čas našej obľúbenej športovej aktivite. Potom prichádza na rad aj pretekanie, a veríme, že ste si tento rok spoločne s nami užili túto úroveň cyklistiky.

Žiaľ počasie nám nedovolilo odjazdiť prvé kolo, ktoré ostáva zrušené, teda v tomto ročníku absolvujeme 11 kôl. Z toho dôvodu bude upravené pravidlo počtu kôl, ktoré sa započítavajú do celkového poradia, a na základe jedného zrušeného kola to bude 7 najlepších umiestnení, ktoré sa budú počítať do bodového rebríčka.

V tejto sezóne sa bodovo ukázali traja cyklisti, ktorý si to nakoniec rozdajú o prvé tri miesta.

Screen Shot 2017-09-13 at 22.00.07

Patrik Kubala, ktorý dominoval na tratiach s cieľom na vrcholoch kopcov, a získal tak dôležité body za dve prvé miesta. Nezaostával ani v ostatných tratiach, a pravidelne končil na popredných pozíciach, preto po 10-tich kolách je lídrom celkového poradia.

Michal Podhradský má na konte rovnako dve víťazstvá. Jedno v úvodnej časovke, kde ukázal najväčšiu silu z pretekárov v samom úvode sezóny. Druhé víťazstvo vyťažil z famózneho 30 km sólo úniku, na trati so záverečným stúpaním do kopca Diel. Rovnako v ostatných kolách prichádzal do cieľa na najvyšších pozíciach.

Viktor Feťko, ktorý do tretice rovnako získal v tomto ročníku dve víťazstvá. Prvé získal na tiahlom stúpaní do vrchu Diel. Druhé víťazstvo získal v pravidelnom teste po letnej časti sezóny, kedy si prídu cyklisti po letnom tréningu porovnať sily na ligovú časovku. Tu predviedol vynikajúci výkon spomedzi zúčastnených, čo dokázal aj stanovením nového rekordu trate.

Takže v prípade, že sa zúčastnia, tak si títo traja cyklisti v sobotu, rozdelia prvé tri miesta v celkovom poradí.

Nechceme hovoriť dopredu, ale tento súboj nás láka aj v diváckej forme. Preto vás všetkých, aj tých, ktorí sa chcú prísť iba pozrieť, ale hlavne tých, ktorí sa prídu takto rozlúčiť s pretekárskou sezónou, pozývame v sobotu, 30. 9., so štartom o 10:00 hod pri Biotika Martin, kde sa začneme stretávať o 9:45 hod.