CLMT 2018, Výsledky 1. kola

V Martine sa začalo naplno pretekať prvým kolom cyklistickej ligy, na rovinatej trati Okruhy Belá. Začali ste z ostra, a hneď na prvé kolo vás prišlo 24 cyklistov (2 cyklistky, 22 cyklistov), čo sú menšie rekordy v našej lige. Za to sme určite radi, pretože si máte možnosť zapretekať vo viacerých skupinách.

Na cyklistov čakal päť-krát 9,2km okruh, s jedinou prekážkou vo forme kopčeka s 33m prevýšením. V našom regióne je to najrovinatejšia trať, na ktorej je možné bezpečne pretekať. Začalo sa ako obvykle fair play spoločným tempom, ktoré sa postupne navyšuje, a pretekárov postupne rozdeľuje výkonnosť, čo samozrejme nie je nič zlé, pretože tréningovými pretekmi môžete do budúcnosti len získať.

Na štart sa postavili samozrejme známi martinskí cyklisti, čo nás však teší je, že stále viac oslovujeme aj cyklistov, ktorí prídu z iných regiónov. V preteku miešali karty, minuloroční “frontrunners”, víťaz ročníka 2017 Viktor Feťko, s bronzovým Michalom Podhradským, ktorých dopĺňal Juraj Bellan, s dvomi víťazstvami z minulého ročníku.

Priebeh preteku v druhom kole vytvoril únik, ktorý “prekvapujúco” začal Mišo Podhradský, z ktorého následne ostala trojčlenná skupina už spomínaných cyklistov. V štvrtom kole sa podarilo ujsť Jurajovi Bellanovi s Viktorom Feťkom, ktorí tak spoločne začali posledné piate kolo. Dvojicu nerozdelilo ani posledné stúpanie a tak všetko smerovalo k záverečnému šprintu. Kilometer pred cieľom ešte nastúpil Juraj, ktorého pokus však Viktor zachytil a následne k tomu pridal víťazný šprint na cieľovej čiare proti Jurajovi.

Pretek bol rozdelený do niekoľkých skupín, ktoré postupne prichádzali do cieľa, a mali možnosť si užiť záverečný šprint na cieľovú čiaru. Kompletné výsledky 1. kola nájdete v nasledujúcej tabuľke.

CLMT2018_1_Okruhy_Bela_sprint

Víťazovi prvého kola Viktorovi Feťkovi gratulujeme. Vám všetkým ďakujeme za účasť, a za zábavu, o ktorú ste sa postarali vo vydarenom kole. Najbližšie vás o dva týždne bude čakať kopcovitejšia, ale o to zábavnejšia trať Štiavnička cez Belú.