CLMT 2018, Výsledky 2. kola

Po prvý raz po dvoch rokoch sa nám podarilo vďaka počasiu odjazdiť prvé dve kolá v riadnom termíne. Cyklistov včera čakala zvlnená trať s náročnými stúpaniami, ale o to zaújmavejšia v rozľahlej oblasti. Na štart sa postavilo 18 cyklistov, čo opäť prevýšilo minuloročný priemer účasti.

Pretek začal spoločným presunom po obec Žabokreky, odkiaľ sa mohlo naostro pretekať. Prvý únik začal Michal Podhradský, aby si vytvoril pred belianským stúpaním náskok. Kopec sa mu podaril výjsť s náskokom, ktorý sa však snažil dobehnúť Viktor Feťko s Patrikom Kubalom. Viktorovi sa podarilo Patrikovi újsť a dostal sa tak k Michalovi, s ktorým už zvyšok preteku pokračovali spoločne. Pretek bol teda rozdelený na vedúcu dvojicu, za ktorou tiahla trojca pretekárov na čele s Patrikom Kubalom. V záverečnom kopci nad Sklabiňou, Viktor zaútočil a vytvoril si náskok, o ktorý už neprišiel, a osamotene dorazil do cieľa, a po druhý raz v rade v lige zvíťazil. Na druhom mieste prišiel do cieľa Michal Podhradský. V skupine za vedúcou dvojicou v cieli vyhral šprint Patrik Kubala, a vyjazdil si tak tretie miesto. Vyzerá to tak, že legendárna trojica z minulého ročníka, si bude opäť rozdávať karty medzi sebou.

Kompletné výsledky druhého kola nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Screen Shot 2018-05-03 at 15.24.50

Celkové poradie po dvoch kolách sa nachádza v tabuľke CLMT_2018_Poradie.

Po dvoch hektických kolách s hromadným štartom, nás bude čakať o dva týždne časovka jednotlivcov, o dĺžke 9 km, na okurhu Belá Dulice – Necpaly. Je to vynikajúci formát na prvé zoznámenie sa s ligou, alebo aj účasti nezávislej na vašom výkone. Vítaní sú všetci.