Cyklistická liga, Výsledky 9. kola

Na štart deviateho kola martinskej cyklistickej ligy sa postavilo 18 pretekárov, opäť s návštevou elitných cyklistov z Turca, ako je Juraj Bellan z Dukla Banská Bystrica, a Martina Šichtová, MTB reprezentantka SR.

Preteky sa začali lámať hneď na prvom kopci v Abramovej, kde sa vytvoril únik Michala Podhradského, Juraja Bellana, Patrika Kubalu a Tomáša Dendisa. Štvorica pokračovala po stúpani osamotene v rýchlom tempe, z ktorého si ako prvý vystúpil Tomáš Dendis. Po druhom náročnom stúpani na Vyšehrade, na ktorom sa mimochodom predvedie o mesiac aj Julian Alaphilippe, nasledoval zjazd, kde sa osamostatnil Michal Podhradský a skúšal to sólo únikom pred dvojicou pretekárov. Michalov únik bol dostihnutý na začiatku stúpania Diel, a o víťazstvo súťažil Juraj s Patrikom. Juraj potvrdil úlohu favorita, a opäť získal v cieli prvé miesto. Druhým miestom potvrdil Patrik Kubala svoje silné vrchárske schopnosti, a na treťom mieste dorazil Michal Podhradský po silnom pokuse o sólo únik.

Kompletné výsledky deviateho kola sa nachádzajú v tabuľke:

Screen Shot 2018-08-08 at 23.46.55.png

Celkové poradie ročníka nájdete v tabuľke: CLMT_2018_Poradie.

Všetkým cyklistom budeme držať palce 19. augusta, na pretekoch v Kláštore pod Znievom. My sa s ligou vrátime 22. augusta, v týžni druhého martinského preteku (Cyklomaratón SNP), kedy vám ponúkneme krátky, ale svižný tréning na preteky, na 9 km časovke jednotlivcov v obci Belá-Dulice.