Martinský cyklomaratón 2018

Martinský cyklomaratón je pre nás cyklistov z regiónu Turiec výnimočná cyklistická akcia. Preteky na konci letnej sezóny, kde prichádzajú cyklisti zúročiť či už stovky alebo tisíce najazdených kilometrov. O tom svedčí aj štartové pole, kedy sa na jednom preteku stretávajú najrýchlejší cyklisti dosahujúci priemerné rýchlosti profesionálnych pretekárov. Cyklisti, ktorí každý rok prekonávajú svoje časové rekordy a umiestnenia. Kamaráti a kolegovia zdravo súťažiaci jeden proti druhému. Alebo aj cyklisti, ktorí si dali za cieľ pretek dokončiť, a zdravý a štastný prísť do cieľa. A túto možnosť budete mať už 10-ty krát v rade, pretože preteky oslavujú svoje prvé jubileum. Pre niektorých z vás to bude aj rovnako 10-ty štart na týchto pretekoch, a budeme vám držať palce pre ďalší úspešný švih.

Opäť bude na programe dlhá 100 km trať a krátka 65 km trať, ktoré sa tiahnú po turčianskych obciach, zapísaných v histórii Slovenského národného povstania, ktoré si tieto preteky pripomínajú.

Novinkou je, že na krátku trať sa už nemôžu prihlasovať cyklisti, ktorí sú držiteľom pretekárskej licencie cyklistického alebo triatlonového zväzu.

Preteky sa uskutočnia v nedeľu 26. augusta, so štartom o 10:00, pred Turčianskou galériou.

Prihlásiť a prezentovať sa môžete v sobotu 25. augusta o 18:00 – 20:00 alebo v nedeľu 26. augusta o 7:30 – 9:15. Štartovné bude 15€ + vratná záloha 5€ za čip.

Viac potrebných informácii nájdete u organizátora pretekov, klub RCT Martin, v propozíciach pretekov.