Patrik Kubala vyhráva aj druhé martinské preteky

Martinský cyklomaratón po ceste SNP bol poznačený studeným, veterným a ešte aj daždivým počasím. Na štart sa postavilo odvážnych 83 pretekárov, bojujúcich v nepriaznivom počasí. Pravidlá sa preto aj pozmenili a všetci cyklisti štartovali na krátkej trati, so zachovaným rozdielnym vyhodnotením pre licencovaných a hobby pretekárov.

Krátka trať so spoločným štartom znamenali boj o tempo najrýchlejších štartujúcich pretekárov v prvých kopcoch. Patrik Kubala prvé selekcie zvládol a celé preteky sa pohyboval v hlavnej skupine pretekárov skladajúcich sa z cyklistov prihlásených na dlhú trať. Tempo bolo aj napriek počasiu vysoké, čo nasvedčoval aj Patrikov čas, ktorý je doteraz najrýchlejší zaznamenaný na 65 km trati (1h35m18s). Samozrejme to bolo spôsobené rýchlou jazdou skupiny skúsených cyklistov. Patrik svojou jazdou v hlavnej skupine, získal v cieli prvé miesto v kategórii nelicencovaných cyklistov, a už druhý krát mu s radosťou gratulujeme. V Martine tak získal cenný zápis do kroniky, výhercov, ktorí získali v jednej sezóne víťazstvo na pretekoch aj v Kláštore pod Znievom, aj v Martine.