Záver cyklistickej ligy a výsledky 12. kola

Posledné kolo martinskej cyklistickej ligy zavŕšilo sezónu 2018. Na trati v Kalníkoch už nešlo o súťaž v celkovom poradí, ale aj napriek tomu si cyklisti kvalitne zapretekali. Po pár kolách sa na lige opäť ukázal Viktor Feťko, ktorý v záverečnom kole ligy zvíťazil nástupom v poslednom kole.

clmt_2018_12

V celkovom poradí bolo však už rozhodnuté, a víťazom ročníka 2018 sa stáva Michal Podhradský. Druhé a tretie miesto je obsadené rovnakými cyklistami ako v minulej sezóne, a na druhom mieste sa nachádza Viktor Feťko, nasledovaný Patrikom Kubalom na treťom mieste.

V sezóne 2018 si jednotlivé kolá rozdelili nasledujúci cyklisti:
1. kolo – FEŤKO Viktor (Okruhy Belá šprint)
2. kolo – FEŤKO Viktor (Štiavnička cez Belú)
3. kolo – FEŤKO Viktor (Časovka jednotlivcov)
4. kolo – KOJTAL Tomáš (Pyreneje po Diel)
5. kolo – KUBALA Patrik (Martinské hole)
6. kolo – PODHRADSKÝ Michal (Okruhy Kalníky)
7. kolo – BELLAN Juraj (Okruhy Belá vrch)
8. kolo – PODHRADSKÝ Michal (Štiavnička cez Belú)
9. kolo – BELLAN Juraj (Pyreneje po Diel)
10. kolo – BELLAN Juraj (Časovka jednotlivcov)
11. kolo – JUREČKA Matúš (Martinské hole)
12. kolo – FEŤKO Viktor (Okruhy Kalníky)

Tento rok sa nás rozhodli navštevovať aj mladší cyklisti, za čo sme radi, že poskytujeme priestor aby aj mladí mali možnosť okúsiť pretekársku cyklistiku s najlepšími lokálnými cyklistami, a mať možnosť sa ďalej rozhodnúť sa cyklistike venovať, či už v niektorých z krajských cyklistických klubov.

Pretekali s nami aj súťažiace zo ženských kategórii. V celkovom poradí najlepšie dopadla Martina Šichtová, ktorá je pravidelne silnou konkurenciou pre väčšinu účastníkov ligy. Druhá v poradí žien skončila Lenka Bičkošová, nasledovaná Barborou Sušienkovou na treťom mieste.

Celkovo vás ročník 2018 navštívilo 55, čo je opäť prekonaný rekord účasti martinskej cyklistickej ligy, za jej 8 rokov existencie. Za priazeň vám ďakujeme a budeme sa na vás tešiť opäť v nasledujúcej sezóne. Na cestách vás trénuje dosť, a je super, keď sa môžeme stretnúť aj pri spoločnom pretekaní, v priateľskej atmosfére.