Cyklistická liga začína prvým kolom už túto stredu

Opäť je tu čas pravidelnej cyklistickej ligy, ktorá sa bude uskutočňovať každú druhú stredu o 17:30. Martinská cyklistická liga v stredu 17. apríla započne svoj 9-ty ročník.

Začíname na trati Okruhy Belá šprint, profilovo najľahšej trati na okruhu Belá-Dulice – Necpaly, ktorý absolvujeme 5-krát.

Každý úvod sezóny si zaslúži stručné predstavenie pre cyklistov a cyklistky, ktorí uvažujú o účasti na lige. Martinská cyklistická liga sú tréningové preteky, teda jedná sa o tréningový výjazd v pretekárskom tempe, z ktorého si robíme štatistiku a vyhodnocujeme výsledky každého kola. Nejedná sa o žiadne nevraživé pretekanie. S absolútnym rešpektom sa stretávame, a v dobrej nálade pokúšame naše výkony a skúsenosti, vďaka čomu môžeme trénovať a zlepšovať sa v pretekaní. Účasť je zdarma a nie je ohraničená žiadnym vekom ani pohlavím.

Na záver článku prikladáme pravidlá, ktoré sme z pôvodného premotivovaného dokumentu, prepísali do ľudskej reči.

Rekapitulácia k informáciám k 1. kolu:

Dátum: streda, 17. apríla
Trať: Okruhy Belá šprint, 46 km
Štart: 17:30
Zraz: 17:15, križ. Žabokreky, Belá-Dulice, Necpaly


Pravidlá cyklistickej ligy

Účasť
Na ligovom kole sa zúčastníte tak, že sa dostavíte v čase zrazu na určené miesto štartu, kde sa spíše štartovná listina, mená pretekárov/pretekárok, vďaka ktorej potom spracovávame výsledky. Jedná sa o tréningovú jazdu bez podpory uzatvorenia trate. Každý cyklista zodpovedá za svoju výbavu.

Preteky
Jediné a najdôležitejšie pravidlo je dodržovať pravidlá cestnej premávky, jazdiť výhradne na pravej strane cesty, uprednostniť svoju bezpečnosť pred výsledkom, a brať do úvahy, že v skupine ovplyvňujete aj bezpečnosť ostatných pretekárov. Pri časovkárskom ale aj skupinovom výkone dávajte pozor na občanov z obcí, ktorí o našej prítomnosti nevedia.

Bodovanie
Na konci každého kola získavajú pretekári body do celkovej klasifikácie podľa poradia v danom kole, od 1. miesta: 20b, 17b, 15b, 13b, 11b, 10b, 9b, 8b, 7b, 6b, 5b, 4b, 3b, 2b, a 1b pre pretekárov na 15. a nižšej priečke.

Vyhodnotenie
Pretekári sú zaradený do celkového poradia, ktoré sa na konci sezóny vyhodnocuje na základe ôsmich najlepších umiestnení. V prípade rovnosti bodov medzi pretekármi, sa berú do úvahy lepšie umiestnenia, prípadne umiestnenia v deviatom resp. ďalšom kole.