Cyklistická liga, Výsledky 8. kola

V dovolenkovom období sa na štart 8. kola postavilo 9 cyklistov, ktorí si zmerali sily na generálke novej trate Okruhy Štiavnička.

Prvé stúpanie zo Sklabine vyprofilovalo 5 člennú skupinu Tomáša Dendisa, Petra Richtera, Patrika Lučanského, Viktora Feťka a mladého kadeta Adama Pomšára, ktorý odjazdil vynikajúce preteky v prvej skupine. Cyklisti smerovali na okruh Štiavnička – Sučany, na ktorom zostala čelná skupina pohromade. Za prvou skupinou sa spojili ostatní pretekári. Matúš Oravec po smolných technických problémoch zo stúpania, Juraj Slabej, Ján Adámik a Peter Pinka, ktorí spoločne bojovali, avšak už nie s vidinou dobehnutia prvej skupiny.

Prvá skupina sa po troch kolách na okruhu dostala naspäť na stúpanie zo Sklabinského Podzámku. Stúpanie ani následné menšie kopčeky skupinu nerozdelili, a tak spoločne mierili do cieľa pretekov za obcou Tomčany, kde sa rozhoduje v záverečnom šprinte.

Mať odvahu sa vypláca a to dnes predviedol Tomáš Dendis, ktorý začal šprintovať viac ako 300m pred cieľom. Vytvorený náskok si udržal a úžasným výkonom tak prvý krát vyhráva v ligovom kole. Po odstupe, ktoré Tomáš vytvoril si druhé miesto postrážil Viktor Feťko, a tretie miesto získal Patrik Lučanský.

Kompletné výsledky sa nachádzajú v tabuľke:

clmt_2019_8

Celkové poradie po 8. kolách ligy nájdete v tabuľke Celkové poradie.

Najbližšie nás bude čakať previerka pred pretekmi v Kláštore pod Znievom, a teda konečne trať Pyreneje po Diel, v 9. kole, ktoré sa uskutoční 7. augusta.