Martinský cyklomaratón po ceste SNP 2019

Krásny 11. ročník Martinského cyklomaratónu po ceste SNP bude opäť organizovať klub RCT Martin. Obľúbené preteky snáď všetkých cyklistov a cyklistiek z Turca, kedy si môžete zasúťažiť v početnom pelotóne na organizovanej trati. Takisto to bude jedna z posledných šancí nazbierať rýchle časy na Strave do stúpania Turčianskeho Jasena, keďže sa nám v septembri o ne postarajú cyklisti World Tour (:D). Našťastie sa naopak nechystajú a niečo nám ešte na vavríny zostane. Ale späť k pretekom.

Známe martinské preteky sú tu od roku 2009, kedy sa jazdili ešte na jednej trati. V roku 2012 s nástupom hobby cyklistov sa pridala aj kratšia trať, ktorá je dodnes obľúbená práve pre rekreačných cyklistov. Podľa nových pravidiel od roku 2018 na krátkej trati môžu štartovať iba neregistrovaný cyklisti v športových zväzoch, a rozdielny štart s pretekármi z dlhej trate necháva priestor na férový súboj aj v tejto kategórii.

Z archívov sa nám podarilo vydolovať, že na dlhej trati sa doposiaľ podarilo celkovo zvíťaziť iba jedinému Martinčanovi, a to Ladislavovi Šidlovi v sezóne 2017. Na krátkej trati boli domáci úspešnejší, kde víťazstvá doposiaľ získali Ján Holiga, Ján Palúch, Tomáš Kojtal a v poslednom upršanom ročníku Patrik Kubala. Budeme vám držať palce pri hájení domácich ciest aj v tomto ročníku.

Víťazi dlhej trate

2018 BABIČ Adrián
2017 ŠIDLO Ladislav /RCT Martin/
2016 FEJES Gábor
2015 SÝKORA Dominik
2014 FEJES Gábor
2013 FEJES Gábor
2012 STREČKO Ondrej
2011 HARING Martin
2010 POLIEVKA Pavol*
2009 POLIEVKA Pavol*
* link

Víťazi krátkej trate

2018 KUBALA Patrik /Cyklisti Martin/
2017 SIVAK Pavol
2016 KOJTAL Tomáš /RCT Martin/
2015 PALÚCH Ján 
2014 HOLIGA Ján /KBL ŠKP Martin/
2013 JAVORKA Jozef
2012 KRIŠTÍN Matej

Martinský cyklomaratón vám ale poskytuje nespočet kategórií, v ktorých môžete uspieť proti rovnocenným súťažiacim. Vekové kategórie, muži, ženy, detské preteky, to všetko na vás bude čakať aj v ročníku 2019.

Zmenou prešla tento rok iba dlhá trať, z dôvodu rekonštrukcií na cestách, ale na krátkej trati si môžete zapretekať ako obvykle.

Krátka trať / propozície / 62 km

Dlhá trať / propozície / 90 km

Veľmi radi vás pozývame na tieto preteky, kedy si môžete užiť peknú atmosféru, fanúšikov popri trati, tomboly, jedlá a balíčky. Rovnako budeme fandiť všetkým cyklistom, ktorí využili tréning z cyklistickej ligy, a budú tak môcť pokojnejšie zúročiť svoje natrénované skúsenosti.

Preteky sa uskutočnia v nedeľu, 25. augusta, so štartom o 9:50.

Informácie o registrácii nájdete na stránke www.rctmartin.sk/cyklomaraton-informacie.