Cyklistická liga, Výsledky 10. kola

Vietor sa obrátil, a tak sa nám v stredu ochladilo a fúkal silný severák, priamo na našu trať časovky na výjazde z Necpál. Dvanásť cyklistov sa zúčastnilo na ligovom kole v týždni pred Martinským cyklomaratónom.

Opäť k nám privítal Juraj Bellan, ktorý sa pripravuje na preteky Okolo Slovenska. Na súboj ho vyzýval líder celkového poriadia Michal Podhradský. Na trati sa v zradnom počasí lepšie darilo Jurajovi, ktorý do cieľa prišiel v čase 12 minút a 48 sekúnd. Michal Podhradský potvrdil svoje tempárske schopnosti a čas zastavil na 13 minúte a 9 sekunde. Na treťom mieste skončil Patrik Lučanský, ktorý sa bodovo dostáva na 2. miesto celkového poradia, v tesnom závese Tomáša Dendisa. Štartovné pole uzavrel s rovnako vynikajúcim časom mladý Adam Hudec, 12 ročný pretekár, ktorý solídne bojoval proti času a poveternostným podmienkam. V jeho kariére mu prajeme ešte veľa úspechov.

Gratulujeme Jurajovi k víťazstvu, a budeme poctivo držať palce na Okolo Slovenska, zvlášť, keď nám bude kývať na našich cestách v kopcoch SNP trate. Martinským cyklistom prajeme veľa zdaru a silné nohy v nedeľu, na miestnych pretekoch.

Výsledky dnešného kola sa nachádzajú v tabuľke:

clmt_10_2019.png

Celkové poradie po 10. kolách ligy nájdete v tabuľke Celkové poradie.

Cyklistická liga Martin sa vráti v 11. kole na trati Martinské hole, v stredu 4. septembra.