11. ročník Martinského cyklomaratónu ovládli domáci

Dnes sa v mohlo v Turci po minuloročnom upršanom ročníku opäť pretekať v slnečnom počasí a na suchých cestách v Martinskom cyklomaratóne po ceste SNP. Na pretekoch sa zúčastnilo 198 cyklistov a cyklistiek. My vám s radosťou predstavíme ako sa darilo cyklistom a cyklistkám z našich ciest.

Na dlhej trati (90 km) celkovo zvíťazil po famóznom úniku “štart – cieľ” Ján Palúch, ktorý sa pohyboval pred hlavným poľom s českým cyklistom Michaelom Zeťákom s náskokom 2 minút. Domáci pretekár sa svojho súpera pred cieľom ešte dokázal zbaviť a osamotene oslavoval v cieli prvenstvo.

Medzi ženami sa na dlhej trati radovala z prvého miesta Martina Jesenská a na  druhom mieste do cieľa prišla Lenka Bičkošová.

Vo svojej kategórii získal druhé miesto Tomáš Kojtal, ktorý do cieľa prišiel v menšej skupine, ktorá neúspešne stíhala víťaza pretekov Jána Palúcha. 

Na krátkej trati (62 km) získal “double” Patrik Kubala, ktorý po minuloročnom triumfe opäť vyhráva. Osamostatniť hlavnej skupine sa mu podarilo na záverečnom kopci nad obcou Belá-Dulice, kde získal 30 sekundový náskok, ktorý si udržal až do cieľa. Podľa našich zákulisných informácií mu k tomu mal dopomôcť hlavne výkon na belianskom kopci, na ktorom si v aplikácii Strava pripísal nový rekord úseku.

V ženskej kategórii na tejto trati vyhráva Jožka Lazovská a druhé miesto získala taktiež domáca pretekárka Simona Gajdošová, ktorá týmto druhým miestom získala aj prvé miesto vo svojej vekovej kategórii.

Vo vekových kategóriách zaznamenal úspech Maroš Kolomazník, ktorý získal tretie miesto a Miroslav Vanko vo svojej kategórii získal druhé miesto.

Tretie miesto získal aj Milan Šugár, ktorý pretekal v kategórii Muži E (60 a viac rokov), ktorá rovnako absolvovala krátku trať.

Kompletné výsledky pretekov môžete nájsť na internetovej stránke poskytovateľa časomiery Sportsoft timing: www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/3956?rid=4393.

Výhercom a hlavne všetkým zúčastneným cyklistom gratulujeme za ich perfektné výkony a pekné preteky, ktoré sa im podarilo vytvoriť.

Za našu skupinu Cyklisti Martin ďakujeme organizátorom pretekov, klubu RCT Martin a ďalším, ktorým sa podarilo opäť vytvoriť krásne preteky, na ktoré sa už teraz cyklisti tešia aj o rok.