Finále martinskej cyklistickej ligy 2019

Dnes sa nám podarilo úspešne zakončiť sezónu 2019 cyklistickej ligy v 12. kole na trati Okruhy Kalníky. Cyklisti súťažili v chladnom počasí na šiestich okruhoch cez kalnícky kopec. Celkové poradie už bolo rozhodnuté a tak jeho líder Michal Podhradský otvoril možnosť svojím súperom zabojovať o dnešné kolo. A to najlepšie využil Matúš Oravec, ktorý si v záverečnom šprinte počínal najlepšie a na páske porazil Patrika Lučanského a Adama Pomšára, ktorý uzavrel dnešné pódium. Matúšovi k prvému víťazstvu v lige gratulujeme!

Výsledky dnešného kola vyzerajú nasledovne:

clmt_12_2019

Najlepšie si v celkovom poradí ligy počínal po minulom roku opäť Michal Podhradský (Sportakus Cycling Team). Po suverénnych štyroch víťazstvách v úvode sezóny a ďalších pódiových umiestneniach si bezpečne pripísal na účet najvyšší počet bodov. Na druhom mieste skončil Patrik Lučanský (RCT Martin), ktorý pravidelne okupoval pódiové umiestnenia počas celej sezóny. Prvý krát v kariére sa na pódiu v celkovom poradí predstaví aj Tomáš Dendis (Cyklisti Martin), ktorý rovnako získaval v kolách pódiové umiestnenia, ale podarilo sa mu aj zvíťaziť v 8. kole, kde získal plný počet bodov.

Celkové výsledky ročníka 2019 nájdete v našej tabuľke Celkové poradie. Regulácie Eurošportu nás ale zaväzujú zverejňovať najlepších 10 pretekárov, tak tu ich máte:

clmt_celk_2019.png

V sezóne 2019 si jednotlivé kolá rozdelili nasledujúci cyklisti:
1. kolo – PODHRADSKÝ Michal / Okruhy Belá šprint /
2. kolo – PODHRADSKÝ Michal / Štiavnička cez Jased /
3. kolo – FEŤKO Viktor / Časovka jednotlivcov /
4. kolo – PODHRADSKÝ Michal / Štiavnička cez Jased /
5. kolo – VANKO Milan / Martinské hole /
6. kolo – PODHRADSKÝ Michal / Okruhy Kalníky /
7. kolo – FEŤKO Viktor / Okruhy Belá kopec /
8. kolo – DENDIS Tomáš / Okruhy Štiavnička /
9. kolo – BELLAN Juraj / Pyreneje po Diel /
10. kolo – BELLAN Juraj / Časovka jednotlivcov /
11. kolo – KUBALA Patrik / Martinské hole /
12. kolo – ORAVEC Matúš / Okruhy Kalníky /

Výsledky sezóny 2019 teda sú:
Víťaz: PODHRADSKÝ Michal / Sportakus Cycling Team /
2. miesto: LUČANSKÝ Patrik / RCT Martin /
3. miesto: DENDIS Tomáš / Cyklisti Martin /

Mišo Podhradský sa tak stáva prvým pretekárom martinskej cyklistickej ligy, ktorý získava víťazstvo v celkovom poradí druhý rok po sebe, a druhým pretekárom, ktorý má na konte dve víťazstva ligy v celkovom poradí. Každým rokom sa otvárajú možnosti v štatistikách, a preto bude stále čo prekonávať aj v ďalších ročníkoch, na ktoré vás srdečne pozývame. V budúcom roku plánujeme zmenený formát cyklistickej ligy, a budeme sa tešiť, že budeme mať možnosť sa opäť zúčastňovať tréningových pretekov aj v Turci.