CLMT 2022, Výsledky 8. kola

Za priebeh 8. kola martinskej cyklistickej ligy by sa nemusela hanbiť žiadna Eurosport produkcia. Na štart sa postavilo 33 pretekárov a pretekárok, ktorí hneď od úvodu predviedli športovo-cyklistické divadlo. Zhruba po 200m sa do útoku vydala trojica Pomšár – Feťko – Görög. Únik sa do toho poriadne obul a podarilo sa im postupne vzďaľovať od hlavného poľa, z ktorého pár pokusov o stiahnutie úniku nebolo úspešných. Najväčšiu snahu o stiahnutie predvádzal Patrik Kubala, ktorý na Abramovskom kopci vystrúhal jeden z najrýchlejších časov. Samému sa mu však únik stále nedarilo dotiahnuť. V úniku, neskôr už len dvojica Feťko – Pomšár, prešla spoločne aj Vyšehradské sedlo a približovali sa k záverečnému stúpaniu Diel. Tiahla a mierne stúpajúca rovinka vyhovovala Patrikovi Kubalovi, a tak sa mu podarilo zhruba 4km pred cieľom pripojiť k čelu pretekov. Vedúcim pretekárom ale taktický únik vyšiel a Patrik musel obetovať veľa síl na to, aby sa pred záverom objavil v čele pretekov. V závere sa najlepšie darilo Adamovi Pomšárovi, ktorý preteky vyhral. Druhé miesto získal Viktor Feťko, a tretie miesto vybojoval Patrik Kubala.

V B kategórii zvíťazil Alex Lacúch. V ženskej kategórii zvíťazila Lenka Bičkošová. V C kategórii zvíťazil Martin Kruppa.

Náročnosť tohto kola podpisuje aj fakt, že prvýkrát bola trať prejdená pod 1 hodinu. Za skvelý výkon Adamovi gratulujeme, a po dvoch víťazstvách na tratiach Okruhy Belá, si pripisuje aj víťazstvo na ikonickejšej trati Pyreneje po Diel.

Fotogaléria @Miroslav Bielický

Tabuľka Celkové poradie