Finále Cyklistickej Ligy Martin 2022

V posledných dvoch kolách sa rozhodovalo o celkovom poradí 12. ročníka martinskej cyklistickej ligy.

V 9. kole sa cyklisti stretli na časovke jednotlivcov na okruhu Belá-Dulice – Necpaly. Počasie prv nenasvedčovalo, že by sa mohli jazdiť najrýchlejšie časy, ale opak bol pravdou. Najrýchlejší cyklisti dňa sa postarali o výborne divadlo a jazdili sa nielen osobné rekordy. Tretie miesto získal Patrik Lučanský s časom 0:13:20. Na druhom mieste sa umiestnil o 46 sekúnd rýchlejší Peter Melicher s časom 0:12:34.

V cieli časovky sme potom boli svedkami prelomenia rekordu trate, ktorý doteraz držal Juraj Bellan s časom 0:12:16. Viktor Feťko na prvom mieste preťal cieľovú pásku s časom 0:12:08 a stáva sa tak novým držiteľom rekordu.

Ovládnutie kategórie B víťazstvom v časovke potvrdil Alex Lacúch s časom 0:14:12. V kategórii C zvíťazil Jozef Kohút s časom 0:15:10.

Do posledného 10. kola martinskej cyklistickej ligy pretekári nastupovali viac menej s istotou výsledkov v celkovom poradí. V tomto ročníku sa nám zaužíval štatút DNS (nevyštartoval), kedy najprv v 7. kole zastavil defekt pred štartom Petra Melichera, a teraz sa to isté stalo Viktorovi Feťkovi. Cyklisti sa tak tešili na otvorený súboj o víťazstvo v kole.

Po štarte sa na kalníckých okruhoch osamostatnili najprv Róbert Porubský s Petrom Melicherom, ale neskôr Peter pokračoval v sólo jazde sám. Po pár okruhoch bol hlavnou skupinou pretekov dostihnutý a tak sa čakalo na záverečné kolo. V tom sa Petrovi opäť podarilo svojim súperom ujsť a tak si prišiel do cieľa pre prvé miesto. Druhé miesto získal juniorský pretekár Róbert Porubský a tretie miesto obsadil Petr Sameš.

Výborne sa predviedol aj Alex Lacúch. Štvrtým miestom celkovo v pretekoch získal prvé miesto v kategórii B. V C kategórii opäť zvíťazil Jozef Kohút. V ženskej kategórii prvé miesto získala Lenka Bičkošová.

Fotogaléria 9. kola @Miroslav Bielický

Fotogaléria 10. kola @Matúš Oravec

V celkovom poradí 12. ročníka zvíťazil Viktor Feťko, ktorý si tak pripisuje tretie víťazstvo martinskej cyklistickej ligy. Vystupuje tak z klubu držiteľov dvoch víťazstiev, ktoré získali Miroslav Kmeť a Michal Podhradský.

Celkovo druhé miesto získal Peter Melicher, hlavne vďaka bodovej nádielke za víťazstvo v poslednom kole. Tretie miesto obsadil Adam Pomšár, ktorého v závere sezóny zdržali prvé vysokoškolské povinnosti.

V B kategórii zvíťazil Alex Lacúch, ktorý postupne v sezóne pôsobil suverénnejšie. Druhé miesto získava Martin Krúpa, a tretie miesto Tomáš Chvojka.

V C kategórii jednoznačne opäť víťazí Jozef Kohút, ktorý vyhral každé kolo, na ktorom sa zúčastnil. Druhé miesto získal Martin Kruppa. Tretiu priečku získal Zoli Pomšár.

V ženskej kategórii zvíťazila Lenka Bičkošová a obhajuje tak víťazstvo z minulého ročníka. Druhé miesto obsadila Zuzana Šmoldasová a tretie miesto bodovo obsadila Sophia Lilgová.

-> Celkové poradie a výsledky CLMT 2022

Ďakujeme za účasť všetkým, opäť sa uvidíme budúcu sezónu.